.

<<  Pistonlu Serisi, Fındık, Ceviz ve limon Kömür Yakan, Manuel Kullanımlı otomatik Kalorifer Kazanı  >>

 

Pistonlu Kazan Özelliği ; Kazan otomatik kullanırken pirinç kömürden, ceviz kömüre kadar kazan deposuna doldurulur.  Benzeri farklı yakıtları da otomatik olarak yakabilir.

 

Kazan Verimi ; ZÜMRÜT ISI Kalorifer kazanları İçerisinde zikzaklı montaj edilmiş 5 adet su plakası bulunmaktadır. Su plakaları arasında alev 6 kez dolaşarak ısıyı tamamen kazan içerisinde tutar baca ısı kaybı olmaz.

 

Yakıt Sürme ; Depo altında hareketli piston kutusu mevcuttur. Yakıt alma esnasında depo altındaki piston geri çekilerek depo içerisindeki yakıt piston Önüne dökülür. Piston önüne dökülen kömürleri, piston tekrar kazan içerisine İteler yakıt alma işlemi tamamlanmış olur.

 

Kazan Özelliği ; Kazan içerisine oksijen verimi ve yakıt dağılımı özelliği sayesinde kazan bacadan duman çıkarmadan yanma yapar. Bu sayede yakıt tasarrufuyla birlikte çevre kirliliği oluşturmaz.

 

Kurum Temizliği ; Zikzaklı olarak gelberi aletiyle plakalar arasındaki kurum üsten alta İndirilerek kurum kazan içerisine boşaltılır. Bu işlem kısa sürede yapılır.  Temizliği yapan kişiye rahatsızlık vermez.

  Pistonlu Kazanların Manuel Kullanılması ; İstenildiği zaman otomatik kumandası devreden çıkartılır. Yanma odası kapağından yakıtlar elle atılarak aklınıza gelebilecek bütün katı yakıtları kullanabilirsiniz. Kazan istenilen derecede yanar.
  Kazan Kapağı Özelliği ; Kapak Gg22 dökümden üretilmiştir. Kapakta bükülme olmaz. Kapakta açma kapamaya yarayan kol ve gözetleme camı vardır.
 

Kabin Özelliği ; Kabın bükümleri Özel üretilmiş sıvama kalıplarda basılmaktadır. Bu sayede kabine zarif ve şık bir görüntü sağlamakta, sıvama baskı sayesinde kabine sertlik verdirerek kabinin dayanıklılığını arttırmıştır.

  Elektrikli Motorların Özelliği ; Çin ve benzeri ülkeler değil yerli ve avrupa ürünler kullanılmaktadır.
 

Kazan Gövdesi Çeliği ; TSE ve Türk Standartları tarafından belirlenmiş kalite ve özellikte çelikten üretimlerimiz yapılmaktadır. Kömür Deposu; Kazan yanarken ve çalışırken yakıt deposundan duman veya toz kesinlikle çıkmaz.

  Kömür Deposu ;Kazan yanarken ve çalışırken yakıt deposundan duman veya toz kesinlikle çıkmaz.
 

Kazan Panosu ; Panolarımız ZÜMRÜT ISI'ya özel tasarlanmış olup enjeksiyon kalıplarda imalatı yapılmaktadır. Pano iç dizaynı tam dijital kaliteli elektrik malzemeleri kullanılarak imal edilmiştir.