.

<<  Manuel Ellle Atamalı Kalorifer Kazanları  >>

 
 
   
 
 

Yakıt ve Yanma Özelliği : Kazana orta kapaktan doldurulan  yakıtlar, ateşle tutuşturulduktan sonra, kazan içerisine homojen verilen oksijen ile  yanma dumansız bir şekilde gerçekleşir. Kazanın yan kısmındaki ızgara kolu ile kül elemesi yaparak kış boyunca kazanı söndürmeden, yakıt ilave ederek kullanabilirsiniz.

Kazan Verimi : Zümrüt kalorifer kazanlarında kazan içerisinde zikzaklı montaj edilmiş 5 adet su plakası vardır. Su plakaları arasında alev 6 kez dolaşarak ısıyı tamamen kazan içerisinde tutar baca ısı kaybı olmaz.
Kurum Temizliği : Zikzaklı olarak gelberi aletiyle plakalar arasında kurum üsten alta indirilerek kurum kazan içerisine boşaltılır. Bu işlem kısa sürede yapılır. Temizliği yapan kişiye rahatsızlık vermez.
Kazan Özelliği : Kazan içerisine oksijen verimi ve yakıt dağılımı özelliği sayesinde kazan bacadan duman çıkarmadan yanma yapar. Bu sayede yakıt tasarrufuyla birlikte çevre kirliliği oluşturmaz.
Kazan Kapağı Özelliği : Kapak Gg22 dökümden üretilmiştir. Kapakta bükülme olmaz. Kapakta açma kapamaya yarayan kol ve ateşleme camı vardır.
Kabin Özelliği : Kabin bükümleri özel üretilmiş sıvama kalıplarda basılmaktadır. Bu sayede kabine zarif ve şık bir görüntü sağlamakta ve sıvama baskı sayesinde kabine sertlik verdirerek kabinin dayanıklılığını arttırmıştır.
Elektrikli Motorların Özelliği : Çin ve benzeri ülkeler üretimi olmayan yerli ve avrupa ürünler kullanılmaktadır.
Kazan Gövdesi Çeliği : TSE  Standartlarınca belirlenmiş kalite ve özellikte çelikten üretimlerimiz yapılmaktadır.
Kazan Panosu : Pano Özel Zümrüt ısıya üretilmiştir. Enjeksiyon kalıplarda imalatı yapılmaktadır. Pano iç dizaynı tam dijital kaliteli elektrik malzemeleri kullanılarak oluşturulmuştur.